Nasi partnerzy

Poznaj 5 obietnic Oncoria

UNIKALNOŚĆ

Oncoria to polska marka, która tworzy dermokosmetyki do pielęgnacji skóry po chemioterapii i radioterapii. Miłość do naszych bliskich sprawiła, że staliśmy się przewodnikiem po świecie mądrej, zdrowej i naturalnej pielęgnacji skóry o unikalnych potrzebach.

UKOJENIE

Ukojenie to podstawowa potrzeba skóry poddawanej terapiom przeciwnowotworowym. Dzięki formułom bogatym w substancje aktywne nasze preparaty nawet w niewielkiej ilości zapewniają efektywność działania. 

NAWILŻENIE

Nawilżenie skóry to remedium na występujące na skórze niepożądane skutki uboczne tj. świąd, suchość czy zaczerwienienie. Udowodnione zalety kosmetyków Oncoria zapewniają intensywne nawilżenie i wzmacniają osłabioną funkcję bariery lipidowej skóry. 

REGENERACJA

Regeneracja to zapewnienie harmonii pomiędzy złuszczaniem a odbudową naskórka. Odnowa skóry, czy płytki paznokcia umożliwia przywrócenie prawidłowego przebiegu wszystkich procesów w nich zachodzących.

OCHRONA

Ochrona to kluczowy element holistycznej pielęgnacji, dlatego składniki zawarte w naszych kosmetykach chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi, a ich regularne stosowanie sprawia, że skóra zyskuje zdrowy wygląd i miękkość.

#DlaUnikalnychPotrzeb

 Opracowane przy współpracy z osobami chorymi nowotworowo

Oncoria narodziła się z potrzeby wsparcia naszych bliskich i ludzi, którzy odczuwają na swojej skórze skutki uboczne chemioterapii i radioterapii. Doświadczyliśmy tego, jak leczenie zmienia samopoczucie psychiczne i fizyczne, dlatego skoncentrowaliśmy się na poprawie jakości życia poprzez tworzenie kosmetyków kojących, nawilżających i odżywiających skórę.


 Precyzyjnie opracowane formuły i skuteczne składniki aktywne

Skuteczność, bezpieczeństwo i wyjątkowość to słowa, które w całości odzwierciedlają filozofię preparatów Oncoria. Każdy produkt opracowujemy z wykorzystaniem unikalnych formuł bogatych w składniki aktywne, łagodzące skutki uboczne wywołane na skórze przez chemioterapię i radioterapię. Dzięki wyjątkowej kompozycji, dermokosmetyki Oncoria naturalnie przyspieszają proces regeneracji skóry. 


Testowane w Akredytowanym Laboratorium Badawczym J.S. Hamilton

Nasze dermokosmetyki mają realnie zaspokajać potrzeby i poprawiać jakość życia osób ze skórą wrażliwą. Każdy preparat poddawany jest badaniom klinicznym, które przeprowadza niezależne Akredytowane Laboratorium J.S. Hamilton. Dzięki wykonywaniu serii testów przez doświadczonych dermatologów i lekarzy specjalistów, Oncoria oferuje skuteczne i bezpieczne kosmetyki do pielęgnacji skóry.


Produkowane w Polsce

Oncoria to polska marka dermokosmetyków i wyrobów medycznych, która powstała w Bydgoszczy. To tu tworzymy unikalne formuły produktów, a następnie przy współpracy specjalistów z Gdańska realizujemy ich produkcję. Oncoria to projekt, który dzięki wspólnej pracy specjalistów, dermatologów i naszych bliskich pozwala stworzyć preparaty, które tak dobrze odpowiadają realnym potrzebom skóry wrażliwej.


Efekt pracy polskich naukowców

Oncoria to zespół specjalistów, którzy z pasją i energią codziennie poszukują innowacyjnych rozwiązań mających na celu poprawę komfortu życia osób z chorobą nowotworową. Wspólnie z innymi ekspertami w dziedzinie onkologii i pielęgnacji skóry tworzymy preparaty skutecznie ograniczające efekty uboczne spowodowane chemioterapią i radioterapią. 


Dermokosmetyki – kosmetyki dla unikalnych potrzeb

Dermokosmetyk to rodzaj kosmetyku o unikalnej formulacji, przeznaczony na określone dolegliwości skórne i dla ściśle określonych typów skóry pacjentów. Dobór odpowiednich składników produktu poprzedzony jest wnikliwą analizą uwzględniającą m.in. wiek pacjenta, etiologię schorzenia, stan kliniczny skóry, czy wykonywaną pracę. W analizie tej uczestniczą najczęściej wysoko wykwalifikowani fachowcy z dziedziny dermatologii, farmacji i kosmetologii, a finalna kompozycja produktu jest odpowiedzią łagodzącą określone dolegliwości skórne (wspomagającą przywrócenie skóry do zdrowia).

Składniki aktywne w formułach dermokosmetyków Oncoria One

Kluczową rolę w preparatach kosmetycznych pełnią substancje aktywne kosmetyku oraz jego baza. Składniki bazowe takie jak woda (aqua), czy gliceryna (glycerin) mają za zadanie hamować utratę wody ze skóry, nawilżać ją oraz redukować suchość skóry, podrażnienie czy zaczerwienienie. Dodatkowo do pielęgnacji skóry odwodnionej oraz do kosmetyków pacjentów onkologicznych stosuje się składniki podłoża oparte na olejach roślinnych, które mają działanie nawilżające, natłuszczające oraz ochronne.

Unikalna, naturalna kompozycja dermokosmetyków oparta o aktywne składniki roślinne potwierdzone badaniami skuteczności i bezpieczeństwa pozwala przywrócić jej właściwy wygląd i funkcjonalność. Seria dermokosmetyków ONCORIA stworzona została pod konkretne dolegliwości skórne. Ich działanie warunkuje obecność w recepturze licznych roślinnych składników aktywnych, wśród których najistotniejszą rolę odgrywają witaminy (A, C, E), lipidy oraz naturalne oleje roślinne (wzmacniające barierę skórną) czy inne opatentowane składniki o udowodnionym działaniu (najczęściej łagodzącym i ochronnym). Ich regularne stosowanie pozwala nawilżyć i odżywić suchą i zniszczoną skórę, a także złagodzić czy zwalczyć różnorodne dolegliwości skórne, często bez konieczności interwencji farmakologicznej. Wysoka zawartość antyoksydantów w ich recepturze wykazuje działanie regenerujące, wpływając na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze, a także chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (promieni UVA) zapewniając jej  elastyczność i witalność przez długi okres stosowania.

Niepożądane skórne skutki uboczne chemioterapii i radioterapii

Leczenie onkologiczne wiąże się z możliwością wystąpienia różnych skutków ubocznych wczesnych i późnych. Do objawów wczesnych zalicza się m.in.: nudności, wymioty, biegunkę, wypadanie włosów, a także zapalenie błon śluzowych jamy ustnej oraz trudność w gojeniu się ran. Natomiast do objawów późnych wśród najczęstszych skutków ubocznych podaje się objawy dermatologiczne. Świąd, suchość skóry, wysypki, rumień, nadmierne rogowacenie, czy zespół „ręka-stopa” to najczęstsze defekty skórne, które pojawiają się po zastosowanym leczeniu. Częstymi problemami pojawiającymi się po zastosowaniu chemioterapii lub radioterapii są również podpaznokciowe zmiany barwnikowe, onycholiza czy zaburzenia wzrostu paznokci. Natomiast w przypadku wałów paznokciowych często występuje zanokcica. 

Pojawiające się na ciele zmiany powodują, że osoby chore łatwiej popadają w depresję, a jakość ich życia znacznie spada [„Jakość życia u kobiet w aspekcie przeżywania choroby nowotworowej gruczołu piersiowego”]. Jednak zastosowanie odpowiednich form terapii i kosmetyków może skutecznie złagodzić występujące działania niepożądane. Dlatego istotne jest, aby wiedzieć, jakie preparaty i o jakich formułach należy stosować, aby przynieść ulgę dolegliwościom i zminimalizować niepożądane skutki uboczne.

W celu zminimalizowania niepożądanych skutków ubocznych zaleca się rozpoczęcie profilaktyki w zakresie pielęgnacji skóry jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Ważne jest, aby stosować kosmetyki nawilżające i regenerujące, które będą zapobiegać nadmiernemu wysuszeniu skóry, a także ochronią ją przed światłem słonecznym. Przy wyborze kosmetyków dla osób chorych onkologicznie należy przede wszystkim kierować się ich bezpieczeństwem i skutecznością potwierdzoną badaniami klinicznymi czy badaniami aplikacyjnymi.

TAG: oncoria, oncoria.com, dermoksmetyki, kosmetyki po chemioterapii, kosmetyki po chemioterapii forum,, kosmetyki do włosów po chemioterapii, kosmetyki na porost włosów po chemioterapii, apis kosmetyki po chemioterapii, serum do paznokcji, balsam do ciała dla wrażliwej skóry,, kosmetyki po radioterapii, kosmetyki do skóry po radioterapii, kosmetyki stosowane po radioterapii,, serum do paznokci, serum do paznokci arkada, serum do paznokci na ratunek po hybrydzie, serum do paznokci biotebal, serum do paznokci regenerum, serum do paznokci oriflame, serum do paznokci podopharm, serum do paznokci z onycholizą podologic medical 15ml , serum do paznokci avon, serum do paznokci oncoria, serum do zniszczonych paznokci po radioterapii, serum do zniszczonych paznokci po chemioterapii, krem na dzień, krem na dzień z filtrem, krem na dzień i na noc, krem na dzień spf 50, krem na dzień mary kay, krem na dzień z filtrem 50, krem na dzień pod makijaż, krem na dzień z filtrem 30, krem na dzień oncoria, krem na dzień po radioterapii, krem na dzień po chemioterapii, zaawansowany krem na dzień oncoria, krem na noc po radioterapii, krem na noc po chemioterapii, krem na noc przy nowotworze, naturalny krem na noc, naturalny krem na dzień, najlepszy krem na dzień, najlepszy krem na noc, najlepszy balsam do ciała, jakie kosmetyki do ciała po radioterapii, sprawdzone kosmetyki po radioterapii i chemioterapii, najlepsze serum do paznokci, dermokosmetyki co to, dermokosmetyki dla kobiet, dermokosmetyki do twarzy ranking, Jakie kosmetyki w czasie chemioterapii, jakie kosmetyki w czasie radioterapii, kosmetyki w czasie chemioterapii, kosmetyki w czasie radioterapii.

Jakie kosmetyki w czasie chemioterapii ? / Jakie kosmetyki przy radioterapii / Czym smarować miejsce po radioterapii ? / Czym smarować rany po radioterapii ? Kosmetki onkologiczne / dermokosmetyki onkologiczne

Close My Cart
Close Wishlist
Recently Viewed Close
Close

Close
Navigation
Categories