Oncoria MED

Oncoria MED

Oncoria to bydgoska marka rodzinna specjalizująca się w tworzeniu wyrobów medycznych i dermokosmetyków do pielęgnacji skóry w trakcie, jak i po zakończonym leczeniu onkologicznym. Naszą misją jest tworzenie produktów o prostych i roślinnych składach, które przyniosą ukojenie skórze w codziennych dolegliwościach. Swoje działania koncentrujemy na rozwoju nowych linii preparatów, które minimalizować będą powstające przy terapiach przeciwnowotworowych działania niepożądane.

Minimalizujemy skutki uboczne leczenia i poprawiamy jakość życia poprzez tworzenie preparatów kojących, nawilżających, odżywiających i chroniących skórę.

Nasze dermokosmetyki mają realnie zaspokajać potrzeby i poprawiać jakość życia osób zmagających się z nowotworem na każdym etapie choroby. Dlatego każdy preparat poddawany jest badaniom aplikacyjnym, które przeprowadza niezależne Akredytowane Laboratorium J.S. Hamilton. Dzięki wykonywaniu serii testów oraz współpracy z doświadczonymi dermatologami i lekarzami Oncoria oferuje skuteczne i bezpieczne kosmetyki do pielęgnacji skóry o unikalnych potrzebach.

Dermokosmetyki Oncoria mają na celu poprawę kondycji skóry. Stanowią one uzupełnienie konwencjonalnych terapii onkologicznych, jak również w trakcie leczenia chorób skóry m.in. łuszczycy, czy atopowego zapalenia skóry.

Dermokosmetyki Oncoria mogą być stosowane również przez osoby, które poszukują bezpiecznych preparatów pielęgnacyjnych z wysokim stężeniem składników aktywnych.

W formule preparatów Oncoria znajduje się m.in.: macerat z marchwi, olej z nasion marchwi, wosk pszczeli, D-pantenol, alantoina, olej ze słodkich migdałów, czy masło shea. Zawarte w formule składniki aktywne przyspieszają regenerację skóry i w krótkim czasie znacząco poprawiają jej ogólną kondycję. 

Inspiracją dla nowych linii preparatów Oncoria jest zapewnienie skutecznych rozwiązań w zakresie występujących na skórze działań niepożądanych leczenia.

Balsam-emolient dla skóry po radioterapii i chemioterapii Oncoria MED 

Barierowa emulsja to wyrób medyczny bogaty w składniki, które powlekają suchą i osłabioną skórę, tworząc na jej powierzchni nawilżająco-natłuszczającą barierę ochronną. Powstały w ten sposób delikatny film, wzmacnia właściwości barierowe (ochronne) naskórka, zapobiega stanom zapalnym oraz koi i łagodzi objawy podrażnienia takie jak: świąd, zaczerwienienie, czy pieczenie. Specjalna receptura wyrobu zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i wygładzenia skóry, m.in. poprzez ograniczenie nadmiernej przeznaskórkowej utraty wody (ang. Transepidermal Water Loss, TEWL) oraz przywrócenie właściwej równowagi kwasowo-wodno-lipidowej skóry. Zawarte w wyrobie liczne humektanty i emolienty (tj. hialuronian sodu, czy olej z pestek winogron) warunkują także optymalne warunki do naturalnego procesu regeneracji skóry, wzmacniając tym samym jej kondycję i niwelując ryzyko wtórnej infekcji powstałej na skutek otarć, zadrapań, a także zmniejszając uczucie gorąca i pieczenia będące niejednokrotnie konsekwencją prowadzonej chemio- i radioterapii. 

Płyn do higieny intymnej Oncoria MED 

Płyn do higieny intymnej Oncoria MED przeznaczony jest dla osób w trakcie leczenia oraz po terapiach onkologicznych. Dzięki wyjątkowo łagodnym właściwościom myjącym i brakowi substancji zapachowych gwarantuje maksymalną delikatność z jednoczesnym zapewnieniem odpowiedniego nawilżenia. Płyn do higieny intymnej Oncoria MED pozbawiony jest detergentów, które wykazują negatywny wpływ na ciało człowieka, powodując różne schorzenia i zmiany w organizmie, takie jak cysty, prosaki i guzki. Preparat nie zawiera także parabenów oraz barwników, dzięki czemu delikatnie oczyszcza okolice intymne, łagodzi oraz stymuluje regenerację błon śluzowych. Zaletą wyrobu medycznego jest obniżone pH, które pomaga w przywróceniu naturalnej flory bakteryjnej. 

Related Posts:

Leave a Reply

All fields are required