Jak właściwie używać KETOMETR ?

Dieta ketogeniczna to system żywieniowy składający się z wysokiej zawartości tłuszczu z odpowiednią ilością białka oraz minimalnym poziomem węglowodanów. W ten sposób organizm zmuszany jest do wykorzystywania przede wszystkim tłuszczu jako źródła energii poprzez wytwarzanie ciał ketonowych. Termin „ciała ketonowe” odnosi się do trzech związków: acetooctanu (AcAc), 3 – hydroksymaślanu (3HB) i acetonu. Poziom ciał ketonowych zależy zarówno od szybkości ich produkcji (ketogenezy), jak i od stopnia ich wykorzystania (ketolizy). AcAc i 3HB są dwoma głównymi ciałami ketonowymi wytwarzanymi i wykorzystywanymi jako paliwo w warunkach niskowęglowodanowych.

Podczas diety ketogenicznej ważne jest częste monitorowanie stężenia ketonów w organizmie w celu zapewnienia trwałości stanu ketogennego. Z uwagi na nieinwazyjność i łatwość wykonania badania, zalecany jest pomiar poziomu acetonu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badania potwierdzają dobrą korelację między poziomem wydychanego acetonu a poziomem ketonów w surowicy i moczu. Należy jednak pamiętać, że na pomiar stężenia acetonu w wydychanym powietrzu również mogą wpływać inne czynniki, jak np. skład makroskładników pokarmowych, ograniczenie kalorii, wysiłek fizyczny, parametry płucne.

Kilka wskazówek dotyczących pomiarów

  1. 1. Zapoznaj się z dołączoną instrukcją,
  2. 2. Odczekaj 20 minut po spożytym posiłku, wypitym płynie/alkoholu, papierosie (używki w znacznym stopniu zaburzają wynik),
  3. 3. Między kolejnymi pomiarami zachowaj odstęp co najmniej 5 minut,
  4. 4. Najlepiej ustal jedną godzinę pomiarów,
  5. 5. Każdorazowy odczyt pomiaru może się różnić: ma na to wpływ różna siła wydechu, czas oraz głębokość oddechu, a także różnica czasu między pomiarami, wynik może być również różny przed posiłkiem oraz po.

Stan ketozy, czyli co warto wiedzieć!

W stan ketozy ciężko wejść w ciągu jednej doby. Każdy organizm będzie potrzebował czasu na dostosowanie się nowej sytuacji metabolicznej w organizmie.

Przejście w stan ketozy może trwać od około 2 d 7 dni i jest to stan zależny od wielu czynników: przede wszystkim podaży węglowodanów oraz białka w diecie (którego nadmiar również może zostać przekształcony w węglowodany), poziomu aktywności fizycznej, stylu życia, budowy ciał i metabolizmu węglowodanów oraz indywidualnych cech organizmu. 

KUP KETOMETR TUTAJ

Tags: ketometr, jaki najlepszy ketometr, ketometr, ketometr z krwi, ketometr cena, ketometr optium, ketometr opinie, ketometr optium xido, ketometr optium xido neo, ketometr co to jest, ketometr opinie, ketometr na oddech opinie
Wpływ diety ketogennej na wydolność sportowców oraz osób trenujących amatorsko
Zastosowanie diety ketogennej w redukcji masy ciała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij Mój koszyk
Zamknij Lista życzeń
Ostatnio oglądane Zamknij
Zamknij

Zamknij
Nawigacja
Kategorie